Рак тіла матки – онкологічне захворювання, що супроводжується розростанням атипових клітин в ендометрії та розвитком новоутворення в порожнині органу. У 8% випадків у жінок діагностують саркому матки. Це рідкісний тип пухлини, що розвивається з клітин міометрію та характеризується стрімким ростом і метастазування.
Фактори ризику
Ризик розвитку раку тіла матки підвищений у жінок, що не народжували або вперше пізно народили дитину. Окрім цього, виділяють також інші фактори ризику, до яких належать:
- обмінні порушення в організмі (зокрема, цукровий діабет);
- підвищена стимуляція розвитку епітелію матки гормонами естрогенами;
- розвиток гормонпродукуючих пухлин яєчників;
- аденома кори надниркових залоз;
- тяжкі захворювання печінки, що призводять до порушення синтезу статевих гормонів;
- опромінення органів малого тазу;
- пізнє настання клімаксу;
- часта зміна статевих партнерів;
- куріння;
- захворювання, що передаються статевим шляхом;
- тривалий прийом пероральних контрацептивів (більше 5 років);
- спадковість;
- надмірна вага та ожиріння.
До факторів ризику також відносять деякі передракові захворювання, серед яких:
- фолікулярні кісти;
- поліпи в матці;
- гіперплазія ендометрію;
- полікістоз яєчників.
Всі перераховані захворювання можуть спричинити розвиток злоякісного новоутворення, тому при наявності будь-якої з патологій важливо звернутися до лікаря та пройти необхідне лікування. Наявність двох та більше провокуючих факторів вимагає особливої уваги. Тому таким жінкам необхідно регулярно проходити профілактичні обстеження у гінеколога.
Детально про небезпеку та прогноз при раку тіла матки, особливості його перебігу можна дізнатися на сторінці https://www.clinic-target.com/uk/shho-neobhidno-znaty-pro-rak-tila-matky/.
Перші ознаки захворювання
Рак тіла матки належить до агресивних пухлин. Перші клінічні прояви патології з’являються у жінок на пізніх стадіях розвитку новоутворення, коли прогноз лікування вже несприятливий. Ситуація ускладнюється тим, що початкові прояви раку тіла матки можуть нагадувати симптоми інших гінекологічних хвороб. Саме тому кожній жінці важливо пам’ятати про важливість профілактичних обстежень та своєчасне звернення до гінеколога при будь-яких змінах.
Сучасні діагностичні методи дозволяють точно визначити наявність пухлини, місце її розташування, стадію патологічного процесу та метастази в інших органах.
Можна виділити декілька основних клінічних проявів хвороби, що можуть виникати на ранніх стадіях та потребують уваги:
- Маткові кровотечі. З ними зіштовхується близько 70-90% жінок з таким діагнозом. Кровотечі можуть бути частими чи поодинокими, рясними чи незначними. Окрім цього, часто спостерігаються контактні кровотечі, що з’являються після статевого акту, спринцювання, гінекологічного огляду, важкої фізичної праці, дефекації.
- Гнійні чи слизові виділення. Характер виділень залежить від стадії розвитку патологічного процесу. Спочатку це можуть бути звичайні на перший погляд білі. Але з часом у них можуть з’являтися кров чи гній. Такі зміни свідчать про приєднання інфекції.
- Свербіж та подразнення в області статевих органів.
Щоб своєчасно виявити рак тіла матки, жінкам потрібно уважно ставитися до свого здоров’я. Важливо не залишати без уваги рясні виділення будь-якого характеру, особливо кров’яні.
Пройти комплексну діагностику та лікування раку тіла матки чи інших онкологічних захворювань можна в клініці Таргет у Києві https://www.clinic-target.com/uk. Використання сучасних методів дозволяє помітити навіть злоякісні новоутворення, діаметр яких не перевищує 1 мм. Раннє виявлення онкології допомагає успішно вилікувати захворювання та зберегти жінці життя. Тому не варто нехтувати щорічними профілактичними оглядами у гінеколога та слід своєчасно лікувати будь-які патології.